Lagotto romagnolo

 Lagotto romagnolo - veselý psík s úžasnými kudrlinkami!

V roce 2008 jsem v časopise Pes, přítel člověka viděla poprvé plemeno Lagotto romagnolo a hned jsem se do něj zamilovala! Překrásní různobarevní kudrnatí psíci se skvělou, veselou a přátelskou povahou.

V říjnu roku 2009 byla Světová výstava psů v Bratislavě, kde jsem vystavovala svého bišonka Alexandra, ale nejvíce jsem byla zvědavá na to, jestli tam uvidím lagottky naživo. A ano! Sotva jsme přijeli do Bratislavy, z vedlejšího auta vystoupili chovatelé z Ruska s 5 překrásnými kudrnáči. Byla jsem z nich nadšená!

Uběhla dlouhá doba a na konci roku 2014 se mi konečně splnil můj sen! 3. prosince 2014 jsem si jela pro svou vytouženou čokoládovou fenečku do chovatelské stanice SOLIPSE z Pezinoku.

holky o zm 

Lagotto romagnolo je starobylé italské plemeno, pochází ze severní oblasti Itálie Romagnolo, odtud název Romaňolský pes. Původně byl používán pro přinášení střelené zvěře převážně z vody a bažin, odtud také název Italský vodní pes. Ale nejvíce je toto plemeno známo pod názvem Lagotto romagnolo nebo zkrátka Lagottka, Lagoťáček.

Z loveckého plemene se postupně stává pes společenský a také díky svému využití ke hledání lanýžů (Itálie, Srbsko) je lovecký pud na ústupu.

To ale neznamená, že je lagottka domácí povaleč, který nepotřebuje pohyb a práci!  Ba naopak - jeho inteligence jej předurčuje k různým psím sportům a díky jeho snadné cvičitelnosti je vhodný i pro ty, kteří teprve chtějí se psíky začít něco dělat.

Moje Lottynka je skvělá! Je tuze moc chytrá, má ráda veškerý pohyb, má ráda vodu v jakékoli podobě, ať už se brodí v řece anebo plave, velmi ráda pracuje hlavou a miluje balónky. Věnujeme se spolu psím sportům - Coursing, Agility a nejvíce nás baví Nosework.
JE RADOST S NÍ PRACOVAT!
(Fotky našich aktivit najdete ve Fotogalerii)

Lagotto romagnolo je všestranný psík, bystrý, poslušný, neagresívní, ale i ostražitý hlídač. Jeho kudrnatá srst není náročná na úpravu, ale stříhá se a výhodou je, že nelíná. Lagoťáček chce být součástí své rodiny a trávit se svými lidmi veškerý čas!

________________________________________________________________________________________________________________________________
Protože mi velice záleží na tom, aby naši psi byli zdraví, krásní a plní energie, dopřávám jim vysoce hodnotné krmení nekomerčními krmivy
www.krmivo-pro-psy.com

Kontakt: Ing. Kamila Zorvanová, Opava; tel.: +420 725 430 007; e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.